Fizikas nodaļā katra mācību gada ietvaros tiek organizētas nodarbības fizikas skolotājiem par fizikas satura un metodikas jautājumiem. Nodarbību saturs tiek izvēlēts atbilstoši skolotāju profesionālajām vajadzībām.
2024./2025. mācību gads
Fizikas nodaļa sadarbībā ar LFSA (Latvijas Fizikas skolotāju asociācija) organizē ikmēneša nodarbību ciklu fizikas skolotājiem.
- "Fizikas CE pētniecisko darbu problēmas un risinājumi", "Eksperimenti siltumfizikā". Nodarbības vadīja - Pēteirs Brics, Ludmila Belogrudova.
- "Grafiku linearizācija", "Kļūdas". Nodarbības vadīja – Kristers Kokars, Aleksandrs Sorokins.
2023./2024. mācību gads
- 2023. gada decembrī tiešsaistē notika nodarbības astronomijā sadarbībā ar NASE (Network for Astronomy School Education) par Saules pulksteņiem, Saules, Mēness un zvaigžņu kustības demonstrējumiem, Saules un Mēness aptumsumiem, kā arī dažādiem astronomijas instrumentiem.
2022./2023. mācību gads
- 9 aprobācijas semināri (1 x mēnesī) mācību metodisko materiālu izstrādes procesā vidusskolas kursam Fizika I. Projekts ir noslēdzies un no 24.08.2023 detalizēti stundu plāni ar atbilstošajiem resursiem un metodiskajiem komentāriem katrai no kursa 245 stundām ir pieejami vietnē: skolo.lv.
- 2023. gada 18. un 19. janvārī seminārs par modelēšanas pieeju fizikas izglītībā, ko vadīja Dr. Marks Latterijs (Dr. Mark Lattery) no UW Oškošā (ASV). Apskatītās tēmas atspoguļoja plašu dalībnieku interešu spektru un modelēšanas pieejas plašumu: sākot no paņēmieniem, kā panākt, lai skolēni justos ērti, uzstājoties klases priekšā, līdz filozofiskām idejām par to, kas ir zinātniskā modelēšana un kā notiek zinātniskie atklājumi; no eksperimentiem par harmonisku kustību līdz iztēles lomai eksperimentālo datu analīzē.
- 2022. gada decembrī Sadarbībā ar NASE (Network for Astronomy School Education) skolu tīklu astronomijas izglītībai tiešsaistē notika nodarbības astrofizikā. Nodarbību materiāli un demonstrējumu video pieejami saitē: https://www.naseprogram.org/lv/ppt/
2021. gads
- 2021. gadā no janvāra līdz maijam tiešsaistē tika organizēts “Astronomijas nodarbību cikls” - 9 x 4 nodarbības par vidusskolas astronomijas jautājumiem. Nodarbības vadīja Dmitrijs Docenko (Latvijas Astronomijas biedrība) un Inese Dudareva (LU FMOF), kā vieslektori piedalījās Ilgonis Vilks (LU), emeritētais profesors Dainis Draviņš (Lundas Universitāte), Ludmila Belogrudova (LU FMOF). Nodarbību videoieraksti, prezentācijas un saites uz interneta resursiem atbilstošajā tematikā atrodami, dalībniekiem reģistrējoties brīvpieejas kursā.
2019./2020. mācību gads
FN sadarbībā ar LFSA organizēja ikmēneša nodarbību ciklu fizikas skolotājiem:
- “Vērtētāja ieteikumi vidusskolas ZPD izstrādei”; “Kāds ir ZPD zinātniskums?”; “Astronomija rokas stiepiena attālumā”; “Mūsdienu elektronikas iespējas”. Nodarbības vadīja - Kristaps Bergfelds, Vjačeslavs Kaščejevs, Inese Dudareva un Ivars Driķis.
- “Fizikas mācīšana Austrālijā un Latvijā – kopīgais un atšķirīgais”. Nodarbības vadīja Dr. Metjū Verdons (Matthew Verdon) - Austrālijas Zinātnes un matemātikas skola.
- “Rotācijas kinemātika un dinamika”; “ARANET sensoru izmantošanas iespējas”. Nodarbības vadīja Pēteris Brics, Ludmila Belogrudova, Ģirts Zāģeris un Elīna Pavlovska.
- “Ievadinstruktāža par ARANET sensoru izmantošanu”; “CERN tehnoloģijas un to pielietojums medicīnā”; SI sistēmas jaunā konceptuālā bāze”. Nodarbības vadīja - Ģirts Zāģeris, Elīna Pavlovska, Elīna Neilande, Vjačeslavs Kaščejevs.
- “Kājas, spārni, astes.”; “Studentu izpratnes mērīšana fizikas pamatjautājumos.”; “Balsta reakcijas spēks, svars un centrtieces paātrinājums - fizikas uzdevumu risināšanas praktikums.” Nodarbības vadīja Ģirts Barinovs, Ilva Cinīte, Sergejs Vinogradovs un Ludmila Belogrudova.
- “Jaunais standarts. Fizika I pamatkursa programmas koncepts un tematiskais plānojums”. Nodarbības vadīja Valdis Zuters.