Pēc Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) virzītās iniciatīvas, kuru atbalstīja arī augstskolas un Latvijas Fizikas skolotāju asociācija (LFSA), lai nodrošinātu kvalitatīvu fizikas izglītību katram skolēnam, nepieciešams nodrošināt katru fizikas skolotāju ar pilnu mācību stundu vadīšanai nepieciešamo darba pamakomplektu, kurā viens no komponentiem ir kvalificētu ekspertu veidoti mācību metodiskie materiāli katrai stundai. LU FMOF Fizikas nodaļa sadarbībā ar LFSA realizēja Valsts izglītibas satura centra (VISC) projektu par mācību metodisko materiāla komplekta izstrādi vidusskolas kursam Fizika I.

Metodisko materiālu komplekts: 245 fizikas stundu plāni katrai fizikas stundai, prezentācijas, laboratorijas darbi, temata noslēguma darbi un metodiskie komentāri, kas skolotājiem palīdz izprast autoru redzējumu par to, kā stundas iekļaujas “Fizika I” programmā, kam jāpievērš papildu uzmanība mācību procesā un kā šīs stundas var pielāgot savas klases vajadzībām. Metodisko materiālu komplekts veidots kā ļoti nozīmīgs atbalsts gan pieredzējušiem skolotājiem, gan, jo īpaši jaunajiem skolotājiem. Izveidotie materiāli tika aprobēti gan skolā mācību procesā, gan aprobācijas semināros, piedaloties fizikas izglītības jomas profesionāļiem - gan praktizējošiem fizikas skolotājiem, gan FMOF pasniedzējiem un pētniekiem. Materiāli pieejami fizikas skolotājiem vietnē skolo.lv.

Projekta norises laiks: no 2022. gada augusta līdz 2023. gada 30. jūnijam.

Projekta aktivitātes īstenotas Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" (Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros.

Metodisko materiālu satura izstrādes grupas vadītājs Ģirts Zāģeris Fizika I materiālu atvēršanas pasākumā 2023. gada 24. augustā (Foto: Inese Dudareva, LU).