Katru gadu 12 - 20 Latvijas skolēniem, kuri uzrādījuši labus rezultātus Latvijas valsts fizikas olimpiādē kopš 2014. gada ir iespēja piedalīties Ziemeļvalstu - Baltijas valstu fizikas olimpiādē (NBPhO). Dalība šajā olimpiādē vienlaikus kalpo kā sacensības Latvijas komandas atlasei dalībai Starptautiskajā fizikas olimpiādē.

Olimpiādes norises laikā dalībniekiem ir jāatrisina 10 uzdevumi – divos uzdevumu risināšanas posmos divās dienās – piecu stundu laikā ir jāatrisina 4 teorētiskie un 1 eksperimentālais uzdevums. Komandas vadītāju uzdevumi ir

• pirms olimpiādes piedāvāt organizatoriem kādu uzdevumu, kuru varētu iekļaut olimpiādes uzdevumu komplektā;
  • olimpiādes laikā – iztulkot uzdevumu komplektu latviešu valodā;
  • piedalīties olimpiādes darbu vērtēšanā un uzdevumu moderācijā, atbildot uz dalībnieku jautājumiem par iegūto vērtējumu attiecīgajā uzdevumā.

Latvijas komandas vadītāji ir LU FMOF mācībspēki un studenti, kas piedalās skolēnu sagatavošanā (kopš 2014. gada): Ivars Driķis, Jānis Cīmurs, Dāvis Zavickis, Inese Dudareva, Artūrs Aizstrauts.

Latvijas skolēnu sniegums Ziemeļvalstu - Baltijas valstu fizikas olimpiāde (kopš 2014. gada):

Zelta godalgas Sudraba godalgas Bronzas godalgas
5 13 35

Olimpiādes iepriekšējo gadu uzdevumi, risinājumi un rezultāti ir atrodami olimpiādes mājas lapā.